Rysunki dla prasy i dla firm
Pojedynek Rysowników na festiwalu Komiksu w Łodzi 04.10.2010
Po raz kolejny rysownicy satyryczni Agencji Rysunkowej wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Naszą ekipę wszyscy chętni mogli spotkać w Manufakturze w dniach 1-3 października. W ramach tych spotkań odbyły się konkursy dla publiczności z drobnymi upominkami oraz pierwszy w historii tego festiwalu Pojedynek Rysowników Satyrycznych.
Mogą Państwo na youtube obejrzeć króciutki filmik z tego spotkania z rysownikami i jednego z pojedynków: http://www.youtube.com/watch?v=oX5FL77lUX8

1 października w centrum handlowym Manufaktura w Pojedynku Rysowników zmierzyli się Marek Klukiewicz reprezentujący miejscowe barwy, czyli Łódź i redakcję tygodnika "Angora" oraz "Expressu Ilustrowanego" oraz Andrzej Jankowski. Widzowie oglądali i pojedynek rysowników, ale jednocześnie byli głównymi jurorami tego konkursu. To oni decydowali, które rysunki im się bardziej podobają. Marek Klukiewicz nie okazał się do końca gościnnym gospodarzem, gdyż ostatecznie wygrał serię pojedynków (1 wygrana Jankowskiego, 3 wygrane Marka Klukiewicza i 4 remisy).

2 października odbyło się m.in. spotkanie z rysownikami "Angory" na które przybyli Katarzyna Zalepa, Paweł Wakuła i Marek Klukiewicz, którzy rysowali na żywo dla zgromadzonej publiczności. Tego dnia do rysowników dołączył również Janusz Stefaniak (Polska The Times).

3 października kontynuowaliśmy zabawę w rysowanie na żywo. Zgromadzoną publiczność, która chętnie włączała się do zabawy w tworzenie rysunków satyrycznych zabawiali rysownicy Marek Klukiewicz, Andrzej Jankowski i Janusz Stefania.

Przez wszystkie trzy dni występów rysowników satyrycznych w Manufakturze w konferansjera zabawiał się rysownik "Super Expressu" Jerzy Wasiukiewicz.KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .