Rysunki dla prasy i dla firm
Komiksomania o Rysunku Roku 13.03.2010
Internetowy serwis komiksowy Komiksomania.pl, patron medialny Festiwalu Humoru i Satyry Humorfest, informuje o nagrodzie Rysunek Roku, jaką organizatorzy Humorfestu przyznali Andrzejowi Krauze, rysownikowi "Rzeczpospolitej". Organizatorami festiwalu jest Centrum Sztuki Impart i Agencja Rysunkowa Jurek.pl i to właśnie współwłaściciele Agencji, Jerzy Krzętowski i Jurek Wasiukiewicz, mieli honor wręczyć osobiście nagrodę Autorowi, który od roku 1979 mieszka i pracuje w Londynie.
Z Komiksomanii: Jak uzasadniają organizatorzy: "Rysunek Andrzeja Krauze był tym, który zasłużył sobie jak żaden inny rysunek na tytuł Rysunek Roku 2009. Budził emocje, a to właśnie jest główne zadanie rysowanej satyry - wzbudzać emocje i przez to pobudzać do myślenia".

Tym dyplomem, jako rysownicy satyryczni, dla których rysunek satyryczny to nie tylko pasja, ale również kawałek chleba, chcieliśmy wyrazić zwyczajnie naszą zawodową solidarność. Takie małe, symboliczne wsparcie dla rysownika, któremu starano się zaszkodzić i pozbawić go wspomnianego kawałka chleba. Swoje wsparcie postanowiliśmy wyrazić również w taki sposób w jaki rysownicy satyryczni potrafią najlepiej, czyli naszymi rysunkami na stronach Komiksomanii.
Swoje rysunki na strony Komiksomanii użyczyli tacy rysownicy prasowi jak: Jerzy Krzętowski, Janusz Stefaniak, Jurek Wasiukiewicz, Robert Mirowski, Marek Klukiewicz, Marcin Skoczek, Andrzej Jankowski, AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .