Rysunki dla prasy i dla firm
Kot Simona w księgarniach 08.02.2010
Bardzo popularna w Internecie i przede wszystkim zabawna seria "Simon's cat" doczekała się wydania książkowego. I to aż w 16. krajach naraz! Również w naszych księgarniach jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia na półki księgarń trafił album "Kot Simona. Sam o sobie" z kilkuset rysunkami autora kreskówki, Simona Tofielda.
Same zaś  filmiki zdobyły kilka nagród: Nagrodę YouTube „Blockbuster” 2008, nagrodę dla najlepszej komedii British Animation Awards 2008 oraz Prix Animation na miedzynarodowym festiwalu Tres Courts 2008. A przede wszystkim  zrobiły ogromną furorę na portalu youtube. Zresztą wydawcy książki na jej okładce tak reklamują pozycję: "30 milionów fanów na You Tube". To rzeczywiście spora popularność i najważniejsze dla jego twórcy, że o zasięgu międzynarodowym. Kto chce bliżej zapoznać się z "kocią" twórczością Tofielda powinien koniecznie odwiedzić stronę simonscat.com. Znajdzie tam również wszystkie filmiki, które dotychczas ukazały się w Internecie.
Ale na stronach tych można również przeczytać o samej książce i to w języku polskim:
Kazdy zna takiego kota, jak Kot Simona.
Istnieje przekonanie, ze kot zawsze spada na cztery lapy. Nie dotyczy to jednak Kota Simona. Jego upadki bola. Pokutuje takze sad, ze kot porusza sie bezszelestnie… Byc moze ten bez nadwagi. Przyslowiowa jest tez kocia zwinnosc. Kotu Simona blizej jednak do slonia w skladzie porcelany. Slusznosc twierdzen o zabawie w kotka i myszke oraz o zyciu jak pies z kotem wydaje sie byc calkowicie potwierdzona. Przynajmniej w przypadku tego kota. Niepodwazalny jest tez fakt, ze wlasciciel kota zajmuje sie glównie dostarczaniem mu jedzenia, pieszczot i udostepnianiem lózka. Pozostale rozrywki – darcie zaslon czy fotela, zostawianie klaków w kazdym miejscu, wywracanie kuwety, lezenie na swiezo upranej bieliznie, polowanie – kot zapewnia sobie sam. Pewne jest równiez to, ze od przebywania z kotem (Simona) mozna dostac… kota. Czego i Panstwu zyczymy.

 AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .