Rysunki dla prasy i dla firm
Blogi rysowników na Cagle.com 30.01.2010
Bardzo fajnym pomysłem agencji rysunku Cagle.com są blogi rysowników satyrycznych współpracujących z tą agencją prowadzoną przez amerykańskiego rysownika Daryla Cagle'a.
Co wyróżnia blogi rysowników to oczywiście to, że autorzy tych blogów nie tylko piszą, ale dodatkowo swoje przemyślenia ilustrują własnymi rysunkami. Obok rysowników na stronach Cagle'a swoje blogi mają również felietoniści publikujący w amerykańskiej prasie i Internecie. Ich teksty również ilustrowane są rysunkami, ale oczywiście nie są to rysunki ich autorstwa tylko współpracujących z agencją rysujących autorów.
Ta forma - tekst + rysunek - staje się coraz bardziej popularna również i u nas. Bardzo chętnie teksty na stronach internetowych newsweek.pl redaktorzy ilustrują rysunkami Jerzego Krzętowskiego. Ostatnio również portal se.pl w podobny sposób stara się wykorzystywać rysunki Jurka Wasiukiewicza. AR

Zrzut ekranowy strony http://blog.cagle.com/:


Jeden z artykułów na SE.pl zilustrowany rysunkiem Jurka Wasiukiewicza:

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .