Rysunki dla prasy i dla firm
Konkurs "Rysownik Roku" 25.01.2010
 W ramach Festiwalu Humoru i Satyry "Humorfest" startuje pierwsza edycja konkursu "Rysownik Roku". Organizatorami Festiwalu jest Centrum Sztuki "Impart" oraz Agencja Rysunkowa Jurek.pl. Konkurs skierowany jest do rysowników, którzy zawodowo zajmują się rynkiem satyrycznym.

Wyboru Rysownika Roku na podstawie nadesłanych prac publikowanych w polskiej prasie (w tym rysunków publikowanych na portalach internetowych, które są zarejestrowanymi tytułami prasowymi) dokona Jury złożone z wybitnych redaktorów i grafików prasowych. Swój udział w Jury zadeklarowali: Mariusz Ziomecki, Wojciech Maziarski, Sławomir Jastrzębowski, Jacek Utko, Jakub Wajdzik.

Prace do konkursu można nadsyłać do końca lutego (szczegóły w Regulaminie Konkursu), natomiast oficjalne ogłoszenie decyzji Jury oraz wręczenie nagrody Rysownika Roku 2009 nastąpi 10 kwietnia 2010 we Wrocławiu podczas Festiwalu Humoru i Satyry "Humorfest".

W Konkursie, co się samo przez się rozumie, nie biorą udziału Jerzy Krzętowski i Jurek Wasiukiewicz, którzy reprezentują jednego z organizatorów Festiwalu. Zaproszenia indywidualne do rysowników oraz informacje o konkursie będą wysyłane pocztą elektroniczną, zaś wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej humorfest.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich rysowników prasowych, a także zachęcamy redakcje, aby namawiały swoich rysowników do wzięcia udziału w konkursie "Rysownik Roku".

Regulamin konkursu
Jury konkursu "Rysownik Roku"


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .