Rysunki dla prasy i dla firm
Rzepa o migracji rysunku satyrycznego do sieci 25.01.2010
W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" artykuł Agnieszki Niewińskiej  "Rysunki migrują z papieru do sieci", a w nim o tym jak rysunek i ich autorzy odnajdują się w sieci. Wypowiadają się na ten temat także sami rysownicy, którzy albo już są w sieci, albo próbowali tam swoich sił, albo mają do Internetu wyraźny dystans. Cytowany obszernie jest m.in. Jurek Wasiukiewicz współwłaściciel Agencji Rysunkowej Jurek.pl.
Ale w artykule nie mogło zabraknąć oczywiście głosu gwiazd polskiej satyry rysunkowej, Andrzeja Mleczki i Henryka Sawki oraz rysownika "Rzepy" Andrzeja Krauze. O swojej pracy dla Wirtualnej Polski opowiada także Artur Krynicki, są również krótkie wspominki Szczepana Sadurskiego. W artykule autorka zwraca także uwagę na fakt, że rysunki  Jerzego Krzętowskiego, drugiego współwłaściciela Agencji Rysunkowej, współpracującego z Newsweek Polska, pojawiają się dużo liczniej na stronach internetowych  newsweek.pl niż w samym wydaniu papierowym.
Nie zabrakło również eksperta, doktora Dominika Batorskiego socjologa Internetu, który mówi ciekawe rzeczy nt. rysunków w necie: To medium sprawia, że zaciera się granica między ekspertem i amatorem. Można nie być dziennikarzem, a pisać bloga. To dotyczy również satyry, która jest tworzona przez zwykłych internautów. Nieobecność profesjonalistów w Internecie może oznaczać spadek popularności.
A cały artykuł kończy wypowiedź Jurka Wasiukiewicza:
– Ludzie lubią rysunek satyryczny komentujący wydarzenia. Szczególnie taki, który uderza w konkretne osoby. Czy to w polityków, czy w celebrytów. Podobają się dowcipy i o Kaczyńskich, i o Tusku. Lubią, kiedy dowcip dowala władzy, niezależnie od tego, kto tę władzę w danym momencie sprawuje..
AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .