Rysunki dla prasy i dla firm
Satyrykon - największy konkurs z największą pulą nagród 21.01.2010
Satyrykon, konkurs o międzynarodowej randze, to największy w Polsce konkurs na rysunek satyryczny i jeden z największych na świecie. To jedyny polski konkurs, który nie tylko przetrwał od czasów PRL-u, ale na dodatek rozwinął się w całkiem duże przedsięwzięcie. Wystarczy powiedzieć tylko, że regulaminowa pula nagród na Satyrykonie 2010 wyniesie 56 tys. zł.
Żaden inny konkurs w Polsce nie ma prawa się porównywać pod tym względem z Satyrykonem. Pojedyncze nagrody pieniężne w tym konkursie to kwoty powyżej 1000 dolarów. Takie nagrody są w stanie skusić do wzięcia udziału w konkursie plastyków z całego świata.
Satyrykon na konkursowej mapie Polski stanowi wyjątek. To rzeczywiście od lat impreza z rozmachem, której na dodatek udało się przyciągnąć zainteresowanie telewizji. Po raz chyba pierwszy w historii programu "Szkło kontaktowe" w roku 2007 wyszło ono ze studia, a program odbywał się na żywo w Legnicy podczas oficjalnych imprez Satyrykonu. I tak już jest co roku.
Można wymieniać wiele pozytywów i pisać o Satyrykonie w samych superlatywach, jeśli chodzi o organizację. Również wiele można pisać o wysokim poziomie artystycznym nadsyłanych prac. Ale od lat widać, że zainteresowanie organizatorów konkursu jest bliższe plastyce, a nie humorowi i satyrze, które bawią po prostu widza. Pod tym względem Satyrykon ma mniej wspólnego z satyrą niż wynikałoby to z nazwy. I widać to choćby po tym, że wśród rysowników zajmujących się w Polsce zawodowo rysunkiem satyrycznym, cieszy się on z każdym rokiem coraz mniejszym zainteresowaniem. A szkoda.
Zainteresowanym jednak rysownikom chcącym wziąć udział w konkursie przypominamy, że prace należy nadsyłać do 7 lutego br. (zobacz: regulamin konkursu Satyrykonu) AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .