Rysunki dla prasy i dla firm
Mysyrowicz zaprowadził SPAK przed sąd 21.12.2009
Jak się okazuje bezpośrednim autorem jednego z dwóch dokumentów  - Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w sprawie przebiegu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków SPAK w dniu 24.03.2007 r. - który zaprowadził SPAK przed sąd jest Skarbnik SPAK Witold Mysyrowicz. Ten sam który niecałe 3.miesiące po publikacji owego "Stanowiska" w e-mailu do Jurka Wasiukiewcza ubliżał mu w sposób wulgarny, a nawet groził śmiercią.
"Stanowisko SPAK" to dokument bez precedensu w historii stowarzyszenia. Nigdy, żaden Zarząd stowarzyszenia nie wydał takiego kuriozalnego dokumentu, zawierającego szereg nieprawdziwych, a wręcz kłamliwych informacji, których jedynym celem było zniesławienie innych rysowników. Tylko dlatego, że ci odważyli się stanąć w obronie statutu (i prawa), który nagminnie był i jest nadal łamany przez członków Zarządu SPAK.
Tak podły dokument mógł stworzyć tylko ktoś pozbawiony jakichkolwiek zahamowań, nie uznający norm etycznych i moralnych. Ale jak nisko wraz z autorem tego dokumentu upadli ci wszyscy którzy się pod tym dokumentem podpisali, którzy zaakceptowali ten rodzaj "walki rynkowej" świadczy najdobitniej e-mail skarbnika SPAK jaki skierował w 2007 roku do Jurka Wasiukiewicza, w odpowiedzi na zapytanie o sprawy finansowe stowarzyszenia. E-mail ten został bowiem zaakceptowany przez resztę członków władz SPAK jako pismo zgodne z normami etycznymi i moralnymi, jakie powinny panować w stowarzyszeniu. Zaakceptowano wulgarny język i groźby karalne. Ludzie ci znając treść tego bandyckiego pisma nie tylko nie wykluczyli ze stowarzyszenia Mysyrowicza, ale powierzyli mu na kolejną kadencję stanowisko skarbnika SPAK.

Warto przy okazji podać nazwiska tych, którzy akceptują takie postawy "etyczne" i "moralne". To grono tych osób dokonało wyboru Witolda Mysyrowicza na skarbnika SPAK na kolejną kadencję i określiło w ten sposób jakiego rodzaju normy będą obowiązywać w SPAK na kolejne lata:
Andrzej Graniak - prezes SPAK
Dariusz Łabędzki - wiceprezes ds. artystycznych SPAK
Arkadiusz Maniuk - wiceprezes ds. organizacyjnych SPAK
Dariusz Pietrzak - sekretarz SPAK
Jacenty Frankowski - członek Zarządu SPAK
Michał Graczyk - członek Zarządu SPAK
Janusz Kożusznik - przewodniczący Komisji Rewizyjnej SPAK
Henryk Cebula – wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej SPAK
Marek Gliwa –sekretarz Komisji Rewizyjnej SPAK
Bogumił Wtorkiewicz – przewodniczący Sądu Koleżeńskiego SPAK
Adam Jurkowski – wiceprzewodniczący Sądu Koleżeńskiego SPAK
Tomasz Niewiadomski - sekretarz Sądu Koleżeńskiego SPAK

Gdyby zaś pamięć zawiodła członków obecnych władz SPAK przypominamy tym, którzy mają usta pełne frazesów o etycznych postawach w stowarzyszeniu, treść e-maila Witolda Mysyrowicza:
"Chuj Ci w dupe. Myslalem, ze jestes kolega. Okazalo sie, ze jestes jednak kurwa. Sam tego, chciales. To nie SPAK, ale moi ludzie Cie unicstwia. Wiem, to jet grozba karalna i szczyce sie tym,. Pomysl, dlaczego wlasne dzieci postanowiles osierocic. Nie bedziesz znal dnia ani godziny.
Badz przeklety Ty Pavko Morozowie
Msciciel Mysyrowicz"

W temacie:
Wasiukiewicz kontra SPAK ( artykuł na mediafm.net)

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .