Rysunki dla prasy i dla firm
Koniec komentarza rysunkowego na Onet.pl? 05.12.2009
Minął pierwszy tydzień grudnia bez komentarza rysunkowego na Onet.pl, który to komentarz od kilku lat był stałym elementem największego polskiego portalu. W grudniu jednak nie pojawił się jak dotąd żaden nowy rysunek. Zniknęły również linki na stronach Onetu kierujące do tego działu.
Czyżby oznaczało to już zakończenie współpracy Onetu ze Szczepanem Sadurskim, który dwa razy w tygodniu zamieszczał w tym dziale swoje rysunki? Najbliższe dni powinny dać odpowiedź na to pytanie. Zdarzało się już bowiem tak, że Onet miał jakieś problemy techniczne z rysunkami, które jak Murzyn na pasach, pojawiały się i znikały. Jednak tym razem sprawa wygląda już nieco inaczej, gdyż zniknęły ze stron Onetu linki, które kierowały do działu "Satyryczny komentarz polityczny". Linki które pojawiały się w prawym pasku obok różnych wiadomości.

Gdyby jednak rysunki zniknęły rzeczywiście z Onetu oznaczałoby to kolejną porażkę rysunku satyrycznego. Zresztą tę porażkę na Onecie można było obserwować od miesięcy patrząc na kolejne "satyryczne" komentarze rysunkowe jakie się pojawiały na tych stronach. Z miesiąca na miesiąc stronę odwiedzało coraz mniej osób, widać to było po liczbie komentarzy Internautów pod rysunkami, których z każdym miesiącem było coraz mniej, a te które się pojawiały były autorstwa chyba raptem kilku osób, które za pomocą Onetu w ten sposób prowadziły ze sobą darmowe rozmowy.
Dla porównania, kiedy kilka lat temu swoje komentarze dla Onet.pl raz w tygodniu tworzył Jerzy Krzętowski liczba komentarzy pod jego rysunkami często przekraczała 1000. W listopadzie tego roku, kiedy rysunków jest dwa razy więcej tygodniowo komentarzy jest trochę ponad 300, a na dodatek można się zorientować, że pisało je raptem kilka osób. AR

Poniżej strona "Satyryczny komentarz polityczny" portalu Onet.pl:


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .