Rysunki dla prasy i dla firm
Andrzej Mleczko zniknął z Polski 21.11.2009
Uspokajamy, ten najbardziej znany polski rysownik satyryczny nie zniknął z kraju, tylko jego rysunki zniknęły z dziennika "Polska". To już drugi tydzień, kiedy w żadnym z wydań gazety nie ma ani jednego rysunku Andrzeja Mleczki.
Nie tak dawno na łamy "Polski" ze swoimi rysunkami powrócił Julian Bohdanowicz, z którym latem br. gazeta przerwała współpracę. Zniknięcie rysunków Mleczki ma już jednak zupełnie inny ciężar gatunkowy. Mleczko to ikona polskiego rysunku satyrycznego. Na jego rysunkach wzorowało się później wielu rysowników, którzy próbowali swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Jego zniknięcie z łamów "Polski" kończy tak naprawdę pewien etap. To może oznaczać po prostu rozczarowanie redakcji gazety rysunkiem satyrycznym. I choć rysunek nie zniknął zupełnie z jej łamów, jednak zaobserwować można jego sporą marginalizację. Rysunek który kiedyś zajmował codziennie niemal pół strony gazety, dziś jest niewielkim okienkiem zajmującym miejsca tyle co krótka depesza. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .