Rysunki dla prasy i dla firm
Mikołajek na Mikołajki i Mikołaja 22.09.6807
To z pewnością będzie prezent, który warto będzie kupić swojemu dziecku. "Nieznane przygody Mikołajka" autorstwa Rene Goscinnego właśnie trafiły na półki księgarń, a wszystko w 50. urodziny tego bohatera książkowego. Smaku wszystkiemu dodaje fakt, że po raz pierwszy w historii przygody Mikołajka zostały zilustrowane przez Sempego, kolorowymi obrazkami.
W wydziadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" córka słynnego pisarza Anne Goscinny, która zebrała niepublikowane dotąd opowiadania swojego ojca mówi, że gdy Jean Jacques Sempe "(...) przeczytał te opowiadania, sprawiły mu wiele sentymentalnej radości, ale też po prostu nieźle się przy nich ubawił. Od razu zaproponował stworzenie do nich ilustracji. Niczego mu też nie sugerowałam - nie miałam śmiałości ingerować w rzecz tak kultową. Wręczyłam mu tylko manuskrypty, a on po krótkim czasie pokazał mi ilustracje. Sam zdecydował się na kolor - po prostu użył akwareli. Gdy po raz pierwszy je zobaczyłam, absolutnie wzruszyła mnie ich poetycka delikatność, która przez nie przebija. Gdy dokładniej się przyjrzeć „nowemu” Mikołajkowi, widać od razu, że jest on jedna trochę starszy (choć naturalnie wciąż nie wygląda na swoje 50 lat) i nieco bardziej melancholijny, w końcu zebrał już sporo życiowych doświadczeń.(...)"

W rozmowie z dziennikarzem Polsatu Anne Goscinny, która odwiedziła Polskę, w tym m.in. szkołę imienia jej ojca, nazwała Mikołajka, anty-Harrym-Poterem. To bohater bowiem zwykły, zwykły chłopiec, chociaż tak bardzo jednak niezwykły, że jego przygody cieszą się od 50. lat niesłabnącym zainteresowaniem. AR


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .