Rysunki dla prasy i dla firm
Milion za karykaturę? Lekka przesada. 15.11.2009
Nie, to nie stawka karykaturzysty, tyle za rysunek satyryczny ze swoją podobizną chce premier Słowacji. Jak donosi "Wprost" słowacki premier Robert Fico domaga się od dziennika "Sme" odszkodowania w wysokości 33 tys. euro, co stanowi równowartość miliona "starych" koron za rysunek satyryczny na jego temat opublikowany latem tego roku na łamach tego dziennika.
Jak podaje "Wprost": Rysunek autorstwa Martina Šútovca przedstawia premiera Słowacji siedzącego na fotelu u lekarza. Ze zdjęcia rentgenowskiego wynika, że polityk nie ma kręgów szyjnych, co doktor kwituje słowami: „Nie myliłem się. Dolegliwość pana kręgosłupa to typowy ból fantomowy”.
Jak widać dostrzeżenie "braku kręgosłupa" u najważniejszego urzędnika państwowego na Słowacji go obraża. Przy tak głupawej argumentacji premiera Słowacji - że "że rysunek ośmiesza stan zdrowia urzędnika państwowego" - warto się zastanowić czy nie brakuje mu też pewnego bardzo ważnego, wręcz niezbędnego do pełnienia funkcji państwowych, organu wewnętrznego. I nie wątrobę tu mamy na myśli. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .