Rysunki dla prasy i dla firm
Koszmarna animacja na Święto Niepodległości 10.11.2009
Kolejny, drugi już odcinek internetowego serialu Surowowzbronione.pl budzi niesmak. Wygłaszany przydługi monolog przez jednego z bohaterów kreskówki ma być satyrą bijącą w nasze zadęcia narodowe, ale raczej razi powielanymi stereotypami rodem z PRL.
Pereelowska propaganda przez lata szydziła z hasła "Silni, zwarci, gotowi" ukutego w II RP, w momencie zagrożenia wojennego. Ten stereotyp patrzenia na Polskę, na Święto Niepodległości jak widać mocno został utrwalony w różnych środowiskach. Srający na potęgę w filmiku żołnierze i konie nie budzą jakoś śmiechu, a raczej niesmak. A autorzy wybierając sobie Święto Niepodległości jako pretekst do zaatakowania Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pokazali, że o Polsce, o polityce myślą w sposób wyjątkowo infantylny i mają mizerne pojecie o rzeczywistych problemach własnego kraju. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .