Rysunki dla prasy i dla firm
Chimera 2009 - nagrody również dla ilustratorów 30.10.2009
 Konkurs Projektowania Prasowego Chimera 2009 to już siódma edycja konkursu, który "ma na celu podniesienie standardów projektowania prasowego poprzez uhonorowanie tych dzienników i magazynów oraz wydawnictw typu custom publishing, które najlepiej opanowały sztukę projektowania, w tym posługiwania się typografią, fotografią, ilustracją i infografiką." W kategorii Portfolio, czyli skierowanej głównie do ilustratorów prasowych, w tym roku nagrodę zdobył m.in. Mirosław Owczarek, współpracujący od siedmiu lat z dziennikiem "Rzeczpospolita".
Jak donosi sam dziennik o swoim autorze Owczarek: "Swoje prace publikuje głównie na stronach Opinii i Plusa-Minusa. W nagrodzonym zestawie dziesięciu prac siedem wcześniej wydrukowano w „Rz”.Laureat na co dzień zajmuje się opracowaniami graficznymi w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. – Po to rysuję, żeby nie musieć mówić – w ten sposób artysta skomentował przyznanie mu wyróżnienia."

Wszyscy nagrodzeni w kategorii PORTFOLIO:

Brązowa Chimera Denisa Wojda
Brązowa Chimera Mirosław Owczarek
Srebrna Chimera Paweł Jońca
Srebrna Chimera Igora Morski i Agnieszka Szenrok

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .