Rysunki dla prasy i dla firm
Stowarzyszenie umarłych karykaturzystów 28.10.2009
Jerzy Flisak, Krzysztof Toboła, Ryszard Twardoch. Co łączy te nazwiska? Przede wszystkim to, że są członkami Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Tyle tylko, że również łączy ich to, że ci artyści niestety  już od wielu miesięcy nie żyją. Nie przeszkadza to jednak zarządowi SPAK trzymać ich na liście swoich członków i w ten sposób, dzięki martwym duszom zawyżać liczbę osób należących do stowarzyszenia.
Jerzy Flisak zmarł 21 lutego 2008, Krzysztof Toboła zginął 9 czerwca 2008, a Ryszard Twardoch nie żyje już od ponad dwóch lat, zmarł 11lipca 2007 r. Nadal jednak wszyscy trzej figurują na liście członków SPAK zamieszczonej w Internecie, mimo że według statutu "§18. Przynależność do SPAK ustaje na skutek: 1. śmierci członka(...)". Ile jeszcze takich "martwych dusz" figuruje na tej internetowej liście trudno ocenić, gdyż większość nazwisk członków SPAK nawet dla ludzi ze środowiska jest często anonimowych.
Ilu też na tej liście jest członków, którzy nie należą już do SPAK, bo np. nie płacą składek też nie wiadomo. AR


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .