Rysunki dla prasy i dla firm
Członkowie SPAK olali swojego prezesa 25.10.9354
Czyżby członkowie Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury olali swojego prezesa? Na dodatek uczynili to solidarnie razem z… samym prezesem. Na to wygląda. Apel prezesa SPAK Andrzeja Graniaka - zamieszczony ponad miesiąc temu na stronie internetowej SPAK, aby tworzyć antypirackie vlepki - spotkał się z zerowym odzewem członków SPAK.
Andrzej Graniak, który namawiał członków SPAK do wzięcia udziału w akcji dziennika Metro „Vlepmy piratom” zdaje się, że również olał własny apel. Wśród projektów vlepek jakie znajdują się na stronie internetowej Metra jakoś nie widać prac członków SPAK i samego prezesa (oprócz rysunku Henryka Sawki, ale to reakcja na apel Metra). Nie ma też żadnej informacji  na stronach SPAK o tym kto z członków SPAK wziął w tej akcji udział. A minął już miesiąc od kiedy Metro ruszyło z całą antypiracką akcją, po tym jak doszło w Internecie do nielegalnego rozpowszechniania najnowszej płyty zespołu Kult zanim ta trafiła do sklepów.

Hipokryci ze SPAK
Zwracaliśmy uwagę, że sam apel prezesa SPAK jest niestosowny w kontekście tego, że Zarząd SPAK w roku 2005 opublikował kalendarz SPAK z pracami członków stowarzyszenia bez ich zgody i wiedzy, czyli zostało ewidentnie naruszone prawo autorskie.
Zwracaliśmy też uwagę, że Andrzej Graniak kompletnie nie rozumie problemu piractwa internetowego, że zwyczajnie wygłasza bzdury kompromitując nie tylko siebie, ale całe stowarzyszenie. Być może dostrzegli to również już członkowie SPAK i brak reakcji na apel prezesa jest ich odpowiedzią na to co sądzą o  samym prezesie i sposobie prowadzenia stowarzyszenia przez Graniaka i spółkę. Zastanawia jednak czemu nikt z członków zarządu SPAK nie odpowiedział na wezwanie prezesa. Czyżby nawet wśród swoich nie miał już żadnego poważania? AR
Na ilustracji powyżej rysunek z akcji "Vlepmy SPAK" ;-)

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .