Rysunki dla prasy i dla firm
"Co w trawie piszczy" Pawła Wakuły w Polskim Radio 23.10.2009
26 października (poniedziałek) o godz. 19.30 w Programie 1 Polskiego Radia startuje słuchowisko dla dzieci "Co w trawie piszczy". "Co w trawie piszczy" to książka autorstwa Pawła Wakuły, rysownika satyrycznego na stałe związanego z tygodnikiem "Angora" oraz współpracującego z Agencją Rysunkową Jurek.pl. W radio dzieciom czytać książkę będzie świetna aktorka Jolanta Fraszyńska.
Słuchowisko składać się będzie z 10. odcinków. Książką zainteresowała się redakcja Programu 1, która zgłosiła się do wydawnictwa Literatura, wydawcy książki, z propozycją prezentacji jej w formie słuchowiska.
Jak widać jako autor literatury dziecięcej Paweł Wakuła robi zawrotną karierę. Słuchowisko, spotkania autorskie, a wkrótce jego teksty mają się pojawić również w "Angorce" dodatku dla dzieci do tygodnika "Angora". Przy tym natłoku zajęć (rysunki do Angory a ostatnio także krótki felietonik na 3. stronie tygodnika) coraz trudniej znaleźć mu czas na pracę nad kolejną książką. Choć jak deklaruje sam autor w ciągu miesiąca ostateczna jej wersja powinna być już skończona. Ba, musi być skończona, w końcu zbliża się grudzień, czyli miesiąc największego ruchu jeśli chodzi o zakupy. Książka Pawła Wakuły musi więc trafić do księgarń w tym gorącym okresie. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .