Rysunki dla prasy i dla firm
"Surowo Wzbronione" - internetowy serial animowany 22.10.2009
Rozwija się w Polsce moda na internetowe animacje. W tym miesiącu w Internecie rozpoczął swój żywot serial "Surowo Wzbronione". Jak informują twórcy filmu powstał on metodami domowo-garażowymi. Pierwszy jego odcinek (pilot) można obejrzeć na stronie surowowzbronione.pl. Serial wyprodukowali Michał Nowakowski, Sebastian Starzyk oraz Miren Hurtado Lopez, która jest twórcą rysunkowych postaci do kreskówki.
A tak o swoim filmie i planach piszą twórcy filmu:
" Serial komentuje i wyśmiewa zarówno absurdy życia codziennego jak i tak zwane sprawy poważne. W serialu nie ma tematów tabu, nie istnieją świętości ani autorytety a świat nierealny przenika się z rzeczywistym. Obok głównych postaci występują rodzimi i światowi celebryci, postaci historyczne oraz ikony popkultury. Serial w sposób bezpośredni odnosi się do świata bieżącej polityki, kultury, życia kościoła, mediów, itp.
Surowo Wzbronione za pomocą czarnego i dosadnego humoru, prezentuje perypetie grupki emerytów, którym jesień życia przyszło spędzić w dzisiejszej Polsce. Bohaterowie serialu są raczej pretekstem i punktem wyjścia do komentowania szerszych zjawisk, a ich szczegółowe życiorysy można znaleźć w serwisie w sekcji BIO."
-------
Krótkie recenzje dwie
Jerzy Krzętowski: Mimo, że jest w tym filmiku kilka fajnych grepsów to w sumie nuda. Jednak do internetu takie rzeczy muszą być robione w tempo i nie mogą być zbyt długie. W filmiku brakowało muzyki. Ogólnie autorzy mają jakiś tam pomysł na wyśmianie establishmentu ale brakuje w tym wszystkim takiej ostrej, solidnej satyry. Tu widzę epatowanie tematami tabu, ale w takim razie powinni mocno pojechać po polityce i mediach, a jak widzę brakuje im zwyczajnie wiedzy o tym, co się dzieje, jakiegoś rozeznania. Szkoda bo sporo pracy w to wkładają.

Jurek Wasiukiewicz: Co prawda ja zauważyłem muzykę w filmie (może dalej jej jest po prostu za mało), szczególnie w czołówce, ale nie zauważyłem za to pomysłu. Jest jakaś ogólna koncepcja, ale to wszystko. Odczuwa się brak dobrego scenariusza, zabawnych dialogów, gagów. Może najbardziej właśnie rażą dialogi. Same umiejętności wprowadzenia obrazków w ruch to trochę za mało. Szczególnie, że nie stanowi to już w tej chwili aż takiego problemu technicznego i animacje może praktycznie robić każdy. Film po prostu jest zbyt mało zabawny.
-------
Ale być może to tylko  trudne początki i dalej już będzie tylko lepiej. Jak deklarują twórcy serialu i bloga na stronie surowowzbronione.pl:
W pierwszej fazie rozwoju bloga wpisy będą tworzone i publikowane przez twórców Surowo Wzbronione. W przyszłości głównym celem będzie zgromadzenie wokół serwisu społeczności rysowników, animatorów, tekściarzy, blogerów, grafików, którzy w podobny sposób postrzegają rzeczywistość i za pomocą podobnego poczucia humoru będą chcieli współtworzyć Świątynię Absurdu ku radości użytkowników serwisu.

Jednym z rysowników, który już dostarcza materiały na surowowzbronione.pl jest Adam Polkowski, jego prace można znaleźć wśród materiałów publikowanych w serwisie. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .