Rysunki dla prasy i dla firm
Czy to już rzeczywiście koniec wydawnictwa Superpress? 05.03.5859
3 czerwca tego roku do subskrybentów e-tygodnika Dobry Humor dotarło ostatnie wydanie tej internetowej wersji Dobrego Humoru (mocno różniącej się od wersji papierowej tego tytułu). Czyżby oznaczało to już rzeczywiście zbliżający się koniec wydawnictwa Superpress założonego przez rysownika Szczepana Sadurskiego?
Wydawnictwo Superpress od jakiegoś czasu swoje wszystkie tytuły papierowe wydaje w cyklu dwumiesięcznym (w wypadku niektórych tytułów oznaczało to przejście z cyklu miesięcznego). Zwróciliśmy uwagę na ten fakt z zaznaczeniem, że przejście na taki cykl wydawniczy oznacza porażkę na rynku wydawniczym i ostatecznie jest krokiem do zamknięcia wydawnictwa.
Zdaje się potwierdzać to również fakt, że od kilku miesięcy Internauci, którzy subskrybowali e-tygodnik Dobry Humor już nie otrzymują kolejnych jego wydań. Zresztą już od jakiegoś czasu e-tygodnik ukazywał się nieregularnie. Od marca 2009, wbrew nazwie, ukazywał się raz na miesiąc.

Nie wydawca a celebryta?
Od pewnego czasu można zauważyć, że założyciel wydawnictwa Superpress próbuje swoich sił jako celebryta. Jego happeningi (nieco podobne do tych, które robi Szymon Majewski) w stylu złożenia do władz PZPN zgłoszenia swojej kandydatury na stanowisko selekcjonera polskiej reprezentacji,  świadczą o tym, że szuka on za wszelką cenę rozgłosu. Widać, że w ten sposób stara się promować swoją osobę. To słuszna koncepcja. Agencja Rysunkowa Jurek.pl życzy Szczepanowi Sadurskiemu powodzenia na tej nowej drodze życia.
AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .