Rysunki dla prasy i dla firm
Pirat walczy z piractwem 26.09.2009
Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury w roku 2007 wydało kalendarz z rysunkami członków Stowarzyszenia nie pytając ich o zgodę na publikację i nie podpisując również rysunków. Złamane więc zostalo ewidentnie prawo autorskie. Dziś prezes tego stowarzyszenia, Andrzej Graniak,  ten sam który klepnął pomysł z kalendarzem nawołuje do walki z piractwem w internecie.
SPAK nie ma żadnych praw do zarządzania twórczością członków zrzeszonych w stowarzyszeniu. Na szczęście. Nie ma więc jakiegokolwiek prawa do publikacji prac rysowników bez ich wiedzy i zgody. Takiej autorzy, których rysunki ukazałay się w kalendarzu  nie dali. Prezes SPAK, który wyraził zgodę na publikacje tego kalendarza dokonał więc kradzieży, jak nazwał to ładnie w swoim apelu. Okradł własnych kolegów. Dziś nawołuje do walki z piratami. Jak nazwać takiego oszoloma?

Wśród rysunków, które znalazły się w kalendarzu, jest również mój rysunek., ten z podpisem "poliptyk". Oczywiście nikt mnie o zgodę na jego publikację nie pytał tylko wziął jak swoje. W kalendarzu umieścił ten rysunek skarbnik SPAK Witold Mysyrowicz, który przygotował tę publikację, a rysunek ściągnął z... Internetu.
I to ostatnie zdanie jest chyba najlepszym komentarzem do całej akcji SPAK walki z piractwem internetowym.

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .