Rysunki dla prasy i dla firm
Kto rządzi w Polsce? Lech Kaczyński 17.09.2009
Tak przynajmniej wynika z rysunkowego komentarza satyrycznego jaki znalazł się na stronie agencji rysunkowej amerykańskiego rysownika Daryla Cagle'a. Rysunek jednego z autorów tej agencji Rainera Hachfelda z gazety Neues Deutschland komentuje rezygnację Stanów Zjednoczonych z zainstalowania w Czechach i Polsce tzw. tarczy antyrakietowej.
Na rysunku widać jak Barack Obama pochyla się nad piaskownicą podpisaną "Missile Defense System" i ściąga czapeczki (wyglądające jak czubki rakiet) z głowy prezydenta Czech Vaclava Klausa i... no właśnie, nie z głowy Donalda Tuska, tylko z głowy Kaczyńskiego (domyślamy się, że chodzi chyba o Lecha;), którego jak widać rysownik z Niemiec uznał za ważniejszego reprezentanta naszego kraju.

No i cóż się dziwić, że z Tuskiem nikt na świecie się nie liczy, skoro nawet karykaturzyści nie dostrzegają powagi jego urzędu i wydaje im się, że władzę w naszym kraju sprawuje ktos inny. To w sumie może się okazać wygodne dla naszego premiera, będzie przecież w razie czego na kogo zwalić winę za nieudolne rządy. AR
Poniżej fragment strony internetowej Cagle.com:


KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .