Rysunki dla prasy i dla firm
Samozagłada wydawnictwa gazetek z dowcipami? 15.09.2009
Od kilku miesięcy osoba reprezentująca jedno z wydawnictw gazetek z dowcipami atakuje naszą Agencję  "artykułami" zamieszczanymi na stronach internetowych należących do tegoż wydawnictwa. W tekstach pełnych konfabulacji, z których zresztą w światku rysowników satyrycznych owa osoba jest znana, wymienione zostały m.in. nazwy  firm (Klientów Agencji) w których autor sugerował i "udowadniał", że z tymi firmami nie współpracowaliśmy, co jest oczywistym kłamstwem i celowym działaniem na szkodę naszej firmy, próbą zepsucia naszych relacji z naszymi Klientami oraz wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. Nie dawno zaś osoba ta wymyśliła sobie, że nasze strony internetowe mogą infekować komputery innych użytkwoników groźnym wirusem, który rzekomo uszkadza system Windows.
A to w kontekście tego, że nasze strony internetowe zostały w czerwcu br. zhakowane i przez ponad miesiąc informatycy musieli usuwać szkody (kilka dni temu była kolejna próba ataku hakerskiego).  Teraz okazuje się, że pod jednym z adresów należących do owego wydawnictwa, wydawnictwa Superpress, pojawia się dokładnie taki sam komunikat, jaki pojawiał się, kiedy zaatakował nas haker. Komunikat ostrzegający: Witryna zgłoszona jako dokonująca ataków. Witryna ta - rysunki.pl - to jedna ze stron reklamujących działalność Szczepana Sadurskiego.

Czy to przypadek, że kilka miesięcy po ataku na nasze strony, po serii paszkwili, nt. rysowników prowadzących Agencję, nagle strona Superpressu została zgłoszona jako witryna dokonująca ataków?
Kilka lat temu Szczepan Sadurski z ukrycia obfotografował dom Jerzego Wasiukiewicza po czym w Internecie umieścił zdjęcia i m.in. taki tekst: "Ostrzegam największego wiertacza, drążącego mój wybitny mózg: wypruję flaki, a krwią na ścianach jego domu zrobię najcudniejsze malunki życia!". Czegoś takiego nie robi człowiek zdrowy psychicznie.
Co ciekawe dokonał tego pod domeną wasiukiewicz.pl, którą specjalnie w tym celu sam osobiście zarejestrował. Po czym, kiedy NASK odebrał mu w końcu tę domenę  i strony zniknęły z sieci, Sadurski ogłosił że ktoś się włamał do jego domu i że mógł to być któryś z... rysowników (!!!), który znał jego adres.

Cóż, teraz mamy witrynę Sadurskiego zgłoszoną jako dokonującą ataków. Czyżby więc powtórka z rozrywki? A może próba samozagłady, zwrócenia na siebie uwagi za wszelką cenę? W końcu wydawnictwo Superpress dołuje w piorunującym tempie, a przejście na dwumiesięczny cykl wydawniczy to dla tego typu gazetek jest  w praktyce gwóźdż do trumny.
Wszystkie scenariusze są możliwe w przypadku kogoś takiego jak założyciel wydawnictwa Superpress i szef Partii Dobrego Humoru (jakby to w kontekście "wypruwania flaków" nie brzmiało śmiesznie, a raczej groźnie). AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .