Rysunki dla prasy i dla firm
Kolejny atak hakerski na strony naszej Agencji 12.09.2009
 To już 4. w tym roku atak hakerski na strony internetowe naszej Agencji. Tym razem, haker nie mogąc bezpośrednio włamać się do systemu zaatakował strony poprzez dział komentarze. Atak nastąpił z adresu IP do którego nie jest przyporządkowana żadna nazwa hostu oraz poprzez rosyjskie serwery. W praktyce więc nie da się odnaleźć sprawcy tego ataku.
Właśnie poprzez tego typu adresy IP dokonano w czerwcu  tego roku włamania na nasze strony internetowe. Przez ponad miesiąc trwała naprawa szkód. Zmusiło nas to również do zmiany serwera na lepiej zabezpieczony przed atakami. Jak widać haker nie zaprzestał swojej działalności.

Sytuacja ta przypomina tę z roku 2005, kiedy to do rysowników satyrycznych trafiła informacja, że dla dziennika Super Express nasza firma będzie przygotowywała dodatek satyryczny Gilotyna. Natychmiast nasze skrzynki e-mail zostały zaatakowane niezidentyfikowanymi e-mailami, które na szczęście nie wyrządziły wówczas żadnych szkód.  Te ataki trwały dzień w dzień przez kilka miesięcy!

Obecnie nasza Agencja dynamicznie się rozwija, postawiliśmy na rysunek satyryczny jako główną siłę i wizytówkę naszej firmy. Od lat współpracujemy z największymi tytułami prasowymi w kraju, zdobywamy nowych klientów, z różnych branż, zatrudniliśmy Przedstawiciela, uruchamiamy nowe usługi. I to zostało zauważone i natychmiast spotkało z atakami hakerski, tak jak w roku 2005.

Podobna  sytuacja miała miejsce również w roku 2004, kiedy dla jednego z tygodników przygotowywaliśmy zmiany makiety. Wówczas pewien szaleniec zarejestrował domenę wasiukiewicz.pl pod którą przez 9 miesięcy prowadził coś w rodzaju bloga, (w roku 2005 NASK odebrał mu w końcu tę domenę) pełnego wulgarnych słów, chamskich ilustracji. Szaleniec przyjeżdżał nawet pod dom Jerzego Wasiukiewicza i z ukrycia robił zdjęcia, które potem umieszczał na tych stronach opatrując wpisami o rozmazywaniu krwi na ścianach domu, czyli mających charakter zwykłych gróźb.

Zawsze kiedy o naszej działalności robi się nieco głośniej od razu jesteśmy obiektem ataku. Na różnych płaszczyznach. Kolejny przykład już z tego roku, kiedy ten sam szaleniec obdzwonił obecnych i dawnych klientów naszej firmy starając się choćby w taki sposób zaszkodzić naszej działalności., sugerując, że strona naszej Agencji zawiera treści... wulgarne (wariat różne rzeczy widać różnie interpretuje). Chciał zaszkodzić, nie zaszkodził.
Jak widać, kiedy nie udaje się w ten sposób, kiedy nie pomagają groźby, to wówczas następują hakerskie ataki. I tak to trwa już kilka ładnych lat. AR

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .