Rysunki dla prasy i dla firm
Rysunki dla prasy i firm 07.08.2009
Właścicielami Agencji Rysunkowej Jurek.pl są dwaj rysownicy satyryczni  Jerzy Krzętowski I Jerzy Wasiukiewicz, których rysunki od blisko już 20 lat publikowane są w prasie polskiej i zagranicznej.
Jerzy Wasiukiewicz na stałe współpracuje z takimi tytułami jak Super Express, do którego codziennie tworzy satyryczny komentarz wydarzeń, oraz z tygodnikiem Najwyższy Czas. Jego rysunkowe komentarze często cytowane są w  telewizyjnych programach informacyjnych  (m.in. w TVN24) przy okazji tzw. przeglądu prasy. W latach 90. ubiegłego wieku w Pulsie Biznesu ukazywał się pasek komiksowy jego autorstwa "Spółka ZOO", który redakcja tego dziennika okrzyknęła komiksem wręcz kultowym.

Jerzy Krzętowski na stałe związał się z Newsweekiem. Jego rysunki pojawiają się zarówno w wersji papierowej tego tygodnika, jak również, a może przede wszystkim na internetowych stronach newsweek.pl, jako stały komentarz. Swoje rysunki publikuje także w Gazecie Giełdy "Parkiet", Gazecie Finansowej, Komputer Świat. Rysuje również dla programu "Narożnik Newsweeka" emitowany w każdą niedzielę w Polsat News.
To właśnie rysunkowe komentarze Jerzego Krzętowskiego zachęciły najpopularniejszy polski portal Onet.pl po sięgnięcie po tego rodzaju rysunek (obok jeden z rysunków Jerzego Krzętowskiego publikowany na Onet.pl w roku 2006) i stworzenie satyrycznego okienka komentującego wydarzenia krajowe i zagraniczne. Z naszych usług korzystał również chętnie drugi co do popularności portal Wirtualna Polska.

Jako Agencja Rysunkowa współpracujemy również z dziennikiem Polska, do którego nasz rysownik Janusz Stefaniak raz na tydzień tworzy satyryczny komentarz wydarzeń. Jego rysunek opublikowany na łamach Polski zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie  World Press Cartoon 2009 w Sindrze w Portugalii (z prawej jeden z rysunków Janusza Stefaniaka publikowany na łamach Polski)

Przez kilka lat współpracowaliśmy również z Dziennikiem. W każdy poniedziałek na łamach Dziennika ukazywał się sportowy komiks Jarosława Szczepaniaka (poniżej).

Również w krótkim epizodzie polskojęzycznego wydania dziennika The Sun nie zabrakło Agencji Rysunkowej Jurek.pl. Specjalnie dla tego dziennika do kolejnych 6. wydań Robert Mirowski tworzył jednostronicowe humorystyczne komiksy. Robert Mirowski to rysownik z którego usług chętnie korzystają firmy często z zupełnie różnych branż. Na stałe współpracuje z pismem branżowym Agro Trendy i np. kwartalnikiem "Szerokiej drogi" wydawanym przez Orlen. Jego motoryzacyjne rysunki publikował także  Motor. Rysował również dla takich firm jak  Polfa Kutno i BRE Bank (z prawej rysunek Roberta Mirowskiego publikowany w AgroTrendy).

Klientami naszej Agencji były również stacje telewizyjne: Canal+, TVN, Discovery. Canal+ korzystał z rysunków Andrzeja Jankowskiego przy realizacji aż dwóch programów sportowych "1 na 1" i "Liga gra".

W naszej ofercie znaleźć można nie tylko typowe rysunki satyryczne i humorystyczne . Dla Gazety Wyborczej przygotowywaliśmy na przykład okładki oraz komiksy do serii komiksowej o najlepszych polskich olimpijczykach. Z dziennikiem Puls Biznesu współpracowała cała grupa naszych ilustratorów, m.in. Marcin Bondarowicz, a nasz karykaturzysta Marek Prusisz przygotował serię karykatur (powyżej), które znalazły się na kartach do gry załączanych później jako dodatek do Super Expressu. AR

Przeczytaj również:
Przykłady zleceń zrealizowanych przez Agencję Rysunkową Jurek.pl (agencje prasowe, agencje reklamowe, firmy farmaceutyczne, biura turystyczne)

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .