Rysunki dla prasy i dla firm
Atak hakerski na strony Agencji Rysunkowej Jurek.pl 09.07.2009
 

W czerwcu dokonano ataku hakerskiego na strony internetowe naszej Agencji. Początkowo był to atak, który spowodował błędy na stronach oraz możliwość zainfekowania innych stron internetowych przez użytkowników odwiedzających nasz serwis. Na szczęście ta infekcja nie powodowała, żadnych bezpośrednich szkód w komputerach użytkowników odwiedzających nasz serwis.
W połowie tego samego miesiąca nasze strony zniknęły z Internetu. Nie tylko zniknęły nasze strony umieszczone pod adresem jurek.pl, ale również strony agencjarysunkowa.pl, wasiukiewicz.pl i krzetowski.pl. Za każdym razem kiedy udało się naszym informatykom przywrócić strony do jako takiego porządku strony były atakowane na nowo. W sumie nastąpiły trzy ataki, w przeciągu jednego tygodnia, które uniemożliwiły dalsze funkcjonowanie naszych stron co wprowadziło pewne utrudnienia w naszej działalności.
Obecnie nasze strony są postawione już na innych serwerach, z lepszymi zabezpieczeniami. Mamy nadzieję, że uniemożliwi to kolejne włamania. AR

Komentarz:
Wraz z atakiem hakerskim jeden z rysowników opublikował w Internecie artykuł, który miał chyba na celu nam dodatkowo zaszkodzić - cytujemy fragment:
"(...)Jeden z internautów poinformował portal DobryHumor.pl, że wizyta na (...) stronie Jerzego Wasiukiewicza i Jerzego Krzętowskiego (...)zakończyła się dla niego tragicznie. Chociaż program antywirusowy szybko wykrył robaka (wirusa), ten trafił do serca Windowsa. I mimo podjęcia szybkiego działania które miało usunąć robaka, poczynił spustoszenie w zainfekowanym komputerze: utrata danych, złe działanie programów komputerowych, potem ponowna instalacja Windowsa i oprogramowania, strata czasu, nerwów. (...)"
Cała historia z rzekomym internautą jest zwykłym wymysłem i świadczy o jakimś problemie emocjonalnym autora tego tekstu. Nie dość, że nasza Agencja stała się celem jakiegoś internetowego przestępcy to dodatkowo ten fakt stał się pretekstem do wypisywania kompletnych bzdur na ten temat. Infekcja bowiem atakowała tylko strony internetowe, co stwierdzili informatycy naprawiający nasze strony. Gdyby zresztą było prawdą to co napisał na ten temat autor tego tekstu to padłyby nam dwa firmowe komputery, które nie miały ŻADNYCH zabezpieczeń, a z których wielokrotnie wchodziliśmy na nasze strony internetowe. Jak widać, każdy powód jest dobry, aby próbować dokopać innym.
Jurek Wasiukiewicz

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .