Rysunki dla prasy i dla firm
Wybrane firmy, które korzystały z różnych usług Agencji Rysunkowej Jurek.pl 29.05.2009
 
Przez okres blisko 7 lat działalności naszej firmy m.in. jako Agencji Rysunkowej zrealizowaliśmy dziesiątki zleceń dla kilkudziesięciu firm polskich i zagranicznych. Dla małych firm, a także dla dużych koncernów oraz spółek notowanych na giełdzie. Realizowaliśmy różne zlecenia, często nie z zakresu działalności agencji rysunkowej a bardziej typowe dla agencji reklamowej Poniżej kilka przykładów naszych realizacji dla takich firm jak: In&Out, Radna, Mediapolis, PAP, Biogened, Genexo. (powyżej rysunek Marka Klukiewicza; jeden z rysunków wykorzystanych przez firmę In&Out w folderze dla biura podróży Itaka)
Firma In&Out kupowała od naszej Agencji rysunki z internetowej bazy, która znajduje się na stronach agencjarysunkowa.pl. Rysunki ukazywały się następnie w prasie branżowej, a także w folderach reklamowych (m.in. biura podróży Itaka - ilustracja obok), które firma In&Out przygotowywała dla swoich klientów. Firma skorzystała za naszym pośrednictwem z rysunków m.in. takich autorów jak Marek Klukiewicz, Tomasz Wilczkiewicz i Paweł Wakuła.

Jeszcze na początku naszej działalności w roku 2003 dla agencji reklamowej Radna współpracująca z naszą firmą rysowniczka Małogorzata Gnyś wykonała  karykaturę na podstawie zdjęcia osoby. Zdarzają się do dziś podobne zlecenia.


W roku 2007 z naszych usług korzystała Polska Agencja Prasowa, sprzedając m.in rysunki Jerzego Krzętowskiego, które znajdowały się w bazie naszej Agencji, portalowi Money.pl. Rysunki znalazły się w artykule O czym decydują samorządy. Jest to bardzo dobry przykład na to w jak fajny sposób można wykorzystać rysunek satyryczny w długim i poważnym artykule.


Fragment artykułu z rysunkiem Jerzego Krzętowskiego

W latach 2003-2005 nasza Agencja współpracowała z firmą Mediapolis, która m.in. zajmuje się doradztwem dla mediów, projektowaniem gazet, wydawaniem prasy firmowej. Za pośrednictwem firmy Mediapolis rysunki naszych autorów trafiły do takich tytułów prasy firmowej jak Flesz i Echo Spedpolu.

Z naszych usług chętnie też korzystają firmy farmaceutyczne.

Na promocyjnej imprezie firmy Biogened karykatury na żywo rysował Piotr Kanarek, jeden z dwóch rysowników w naszej Agencji, którzy specjalizują się właśnie w karykaturze.

Dla Genexo przygotowaliśmy projekt graficzny folderu preparatu Akineton. Nasza praca nie ograniczała się tylko i wyłącznie do koncepcji folderu, ale obejmowała pełne przygotowanie projektu. Ze składem, łamaniem oraz przygotowaniem dokumnetu w formie postscriptu, który następnie trafił do naświetlania. Szczególną uwagę warto zwrócić na to, że ilustracja na okładce folderu nie jest zdjęciem(!), lecz ilustracją wykonaną  od początku kompterowo w Photoshopie przez Jerzego Krzętowskiego. Tego typu ilustracje wykonane komputerowo Jerzy Krzętowski publikował również w prasie. M.in. w Pulsie Biznesu. AR


   

KONTAKT Z AGENCJĄ RYSUNKOWĄ

Jerzy Krzętowski
agencja@jurek.pl
tel. +48 502 589 716NARYSUJ ŚMIERĆ NA WESOŁO
Robert Trojanowski zaprasza grafików i rysowników do zilustrowania Śmierci na wesoło, nieszablonowo, niestandardowo.

Na stronie tramen.blox.pl Trojanowski założył Galerię Funeralną i zachęca rysowników, którzy lubią czarny, wisielczy humor, aby na adre: obraz@tlen.pl przesyłali swoje prace do Galerii .